Turnovské ženy vezou cenný bod z palubovky lídra ligy volejbalistek

24.02.2019 20:30:45 | Autor: TJ Turnov a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Turnovské volejbalistky zavítaly v sobotu 23. února na palubovku Jiskry Havlíčkův Brod, aby zde sehrály další dvojutkání v rámci 2. volejbalové ligy. Proti aktuálnímu lídrovi soutěže hráčky TJ Turnov předvedly výkon, který byl chvílemi plný skvělých a bojovných momentů, ale chvílemi také plný nevynucených chyb. V obou utkáních Turnovačky nakonec svému soupeři podlehly, ale domů si i přesto vezou cenný bod.

TJ Jiskra Havlíčkův Brod - TJ Zikuda Turnov 3:0 (14, 19, 18)

Do prvního utkání nastoupily turnovské volejbalistky s odhodláním hrát odvážně a nekoukat na výsledek, ale především hlavně na vlastní předváděnou hru. Úvod setu musel domácí hráčky zaskočit, protože Turnovačky předváděly skvělý výkon na útoku i při obraně na síti. Bohužel se nedařilo na podání, kde bylo příliš mnoho zkažených servisů. Stav utkání byl zpočátku velmi vyrovnaný. Kritický moment nastal za stavu 13:13, kdy Havlíčkův Brod dokázal odskočit na 19:13 a tím definitivně zlomit vzdor hostujících hráček.

Po skvělém úvodu byl výsledek prvního setu pro Turnov až příliš krutý, když Havlíčkův Brod vyhrál 25:14. Druhý set začal podobně. Turnovské volejbalistky začaly snad ještě lépe než v prvním setu a průběžně udržovaly vedení až do stavu 11:9. Poté bohužel opět přišel rozhodující obrat domácích na 16:11. Tento náskok vydržel až do konce setu a Havlíčkův Brod vyhrál 25:19. V třetím setu si Havlíčkův Brod udržoval mírné vedení od začátku setu. Turnovské hráčky se držely nadohled, ale už v podstatě ve stejný moment opět ztrácely a domácí hráčky odskočily na 16:10, aby si pohodlně dokráčely k vítězství 25:18 v třetím setu a celkovému vítězství 3:0.

Sestava TJ Turnov: M. Maříková, J. Matějková, J. Krupařová, T. Kovářová, M. Plocová, P. Vaníčková, K. Klejchová (libero) - střídaly V. Bubáková, E. Zakouřilová, L. Němečková.

TJ Jiskra Havlíčkův Brod - TJ Zikuda Turnov 3:2 (-19, 9, -22, 18, 5)

K druhému utkání nastoupily turnovské hráčky se stejným cílem jako ráno, ale chtěly omezit počet vlastních chyb a hrát zodpovědně. V úvodním setu byl k vidění skvělý volejbal. Turnovačkám se daří ve všech herních činnostech - zejména pak na podání a i na příjmu. Výsledkem bylo postupné navyšování vedení a nakonec i velmi povzbuzující vítězství 25:19 v úvodní sadě.

Jak se dařilo na začátku, tak se nedařilo v druhém setu. Havlíčkův Brod ukázal, proč mu patří první místo v tabulce. Od začátku navyšoval vedení (4:4, 9:4, 10:5, 14:8). Turnov nechal dohrát set hráčkami z lavičky a domácí získaly druhý set hladce 25:9. Tento krutý výsledek hráčky TJ Turnov naštěstí nezlomil a v třetí sadě se jim po trochu rozpačitém úvodu opět začalo herně dařit. (0:4, 3:6, 12:12, 13:17, 20:20) V dramatické koncovce hostující hráčky naštěstí udržely koncentraci a Turnov vyhrál 25:22. Ve čtvrtém setu se hrál vyrovnaný volejbal až do stavu 14:16. Pak se bohužel opakoval scénář z ranního utkání a Havlíčkův Brod si zkušeně pohlídal koncovku setu a snadno zvítězil 25:18. V posledním setu se drama bohužel nekonalo. Turnov vyprodukoval mnoho nevynucených chyb a tie-break po výsledku 5:15 domácím doslova daroval.

Sestava TJ Turnov: M. Maříková, J. Matějková, P. Vaníčková, T. Kovářová, M. Plocová, J. Krupařová, E. Zakouřilová (libero) - střídaly V. Bubáková, K. Klejchová, L. Němečková

„Přestože jsme v Havlíčkově Brodu nebyly v úplně kompletní sestavě, tak jsme nečekaně sahali ve větším bodovém zisku. Získaný bod je určitě cenný a může být velmi důležitý v celkovém bilancování. Vzhledem ale k průběhu druhého utkání jsme se domů vraceli s mírným zklamáním," uvedl trenér turnovského týmu pavel Starý, který ještě pozval fanoušky na příští zápasy: „Příští týden vyjíždíme k dohrávce přeloženého utkání v České Třebové. Na domácí palubovce se pak představíme 9. března v důležitém dvojutkání proti Junioru Brno. Tímto vás všechny zveme, přijďte nás prosím podpořit!"